Головна » На лівому березі Полтви »
Опубліковано 29.08.2013

Вулиця Адама Міцкевича

 
vulucia_mickevucha_ddfgeywjgdgjs

Майстерня фотокопій “Тенча”. Львів, вул. Зигмунтівська, 11-а.
Бл. 1901-1903

Вулиця Міцкевича простяглась від площі Смольки до площі св. Юра. Вулиця Міцкевича спочатку була польовою дорогою між парковими володіннями святоюрських владик та єзуїтів. Це одна з найдавніших вулиць Львова відома ще з XVIII ст. як Святоюрська Дорога, а з кінця XVIII ст. вулицю називали Цісарською. Близько 1825 р. вона отримала назву вулиця св. Юра, а під час упорядкування вулиць у 1871 р. названа на честь польського поета Адама Міцкевича. Сучасну назву вулиця отримала в пам’ять про події, що відбувались в Львові в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. і увійшли в історію під назвою Листопадовий чин. Відповідно вулиця називається вулицею Листопадового Чину.

На поштівці бачимо у перспективі будинок монастиря Сакре-Кер – св.. Серця Христового. Фото для поштівки виконано ще близько 1892-1896 рр., тому з правого боку є старі, неіснуючі сьогодні камяниці №6 та №8 збудовані десь у 1850-1870-х рр.

На перехресті з вулицею Браєровською (сучасна назва – вулиця Богдана Лепкого) бачимо будинок №10 збудований у неоренесансному стилі з наріжною скульптурною групою, автором якої є Петро Гарсимович. Його спорудив архітектор Ян Шульц у 1891 р.

 
Розповісти друзям через соціальні мережі
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар