Головна » Давні поштівки »
Опубліковано 26.08.2013

Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії та монастир св. Климентія

 
Видавництво Григорія Гануляка, Львів, вул. Руська, 3. Бл. 1913-1914 (пошта 1921)

Видавництво Григорія Гануляка, Львів, вул. Руська, 3.
Бл. 1913-1914 (пошта 1921)

У 1937 р. за сприяння митрополита Андрея Шептицького редемптористи Львівської Віцепровінції практично в самому центрі Львова відкрили свій новий дім на вулиці Зибликевича, 30 (сьогодні Івана Франка, 56), присвятивши його під опіку св. Климентія. До посілості входили великий будинок з городом і церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. Канонічне затвердження нового дому редемптористи отримали від Генерального уряду 4 грудня 1937 р.

Ця територія спочатку належала Львівському Ставропігійському братству. У 1881 р. там оселилися Сестри Василіянки, які відкрили тут гімназію для дівчат, що діяла з перервами до 1933 р. Невдовзі дім було розбудовано, а Львівський митрополит Сильвестер Сембратович добудував у 1885 р. невелику церкву, яка служила вірним тієї частини Львова.

У 1912 р. митрополит Андрей Шептицький купив василіянкам новий, більший дім на вул. Длугоша, 95, що був розташований неподалік, а власність на вул. Зибликевича перейшла до товариства «Народного Дому». У середині 30-х років організація вирішила продати дім і церкву, яка після Першої світової війни була дуже занедбаною. Саме ці будівлі Митрополит Андрей Шептицький купив і передав редемптористам 18 травня 1937 р.

Більше року отці-редемптористи відбудовували церкву, і 13 листопада 1938 року сам митрополит Андрей Шептицький разом з апостольським візитатором єпископом Миколаєм Чарнецьким та генеральним консультором о. Йосифом Схрейверсом посвятили монастир.

Проте працю редемптористів перервала Друга світова війна. У 1939 році під час першої більшовицької окупації, отців-редемптористів було прогнано з Волині, а разом з ними також і Кир Миколая Чарнецького. Тому він був змушений оселитися у Львові в монастирі на вулиці Зибликевича, 30, де 11-го квітня 1945 року був арештований агентами НКВД. Монастир і церква потрапили до рук комуністичної влади. Від 1946 до 1959 р. дім був власністю облпарткому; пізніше монастирський комплекс зайняла турбаза «Львівська» закритого акціонерного товариства «Львівтурист» і володіла ним до 1992 р. На той час із церкви зробили кафе з готелем на другому поверсі, а в монастирському домі розмістили бухгалтерію.

Влітку 1992 р. Провінційна рада Львівської провінції редемптористів звернулася до міської ради народних депутатів м. Львова з проханням повернути монастирські споруди й прилеглу ділянку. У 1993 р. під дверима колишнього храму Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії почалися Богослужіння вірних УГКЦ.

 
Розповісти друзям через соціальні мережі
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар