Головна » Давні поштівки »
Опубліковано 01.07.2013

Площа Ринок

 

Як і у будь-якому середньовічному місті, у самому центрі Львова є площа, що вже тільки з однієї назви засвідчує свою кількастолітню історію – площа Ринок.  Серцем цієї площі  є міська ратуша. Вона розміщена в самому центрі площі, яку практично можна назвати квадратною з розмірами 142 × 129м. Ще з  XIV ст. і до сьогодні – це найвелелюдніше місце. Нині місцеві мешканці та туристи приходять сюди аби прогулятись і насолодитись неймовірною архітектурою та посмакувати справжньою львівською кавою. А кілька століть тому площа виконувала роль місцевого ринку, куди приїздили продавці з різноманітним крамом, аби задовольнити найвибагливішого покупця. Оскільки, в ратуші засідала міська влада та суд, то на площі ринок часта збиралась громада міста, для обговорення та вирішення важливих суспільних питань, чи то для участі в публічних стратах.

Видавництво художніх поштівок Д. Ґрюнда, Львів. Бл. 1913. № 22. Фото, вірогідно, Теодозія Багриновича (бл. 1902)

Видавництво художніх поштівок Д. Ґрюнда, Львів. Бл. 1913. № 22.
Фото, вірогідно, Теодозія Багриновича (бл. 1902)

З кожного кута площі розходяться у різні боки, як горді львівські панянки, дві перпендикулярні між собою вулички, що ділять місто на невеликі квартали помережані меншими вуличками. Місто засноване Левом Даниловичем  складалось, власне, з самої площі Ринок з її Ратушею та 44 будинками, що розмістились на 8 головних вуличках, які закінчувались міськими фортифікаціями.

Після другої масштабної пожежі 1527 року, яка практично знищила середньовічний Львів, на підвалинах готичної забудови виростають нові будівлі з каменю та цегли – кам’яниці. Місцеві мешканці дуже любили місто Лева, тому намагались якомога детальніше відтворити знищене пожежею місто.

На поштівках зображено вже відновлену у другій половині XVI ст. – першій половині XVIII ст. площу Ринок. Своїм ренесансом вона завдячує найкращим архітекторам того часу:  П. Красовському, П. Римлянину, М. Градовському, Б. Меретину, П. Барбону, М. Урбанику та іншим.

Вид Львова з літака: Площа Ринок

Вид Львова з літака:
Площа Ринок

Видавництво “З. Ґ. Л.” (графічна сигнатура у картуші “Ґ. Ґ. І.”). 1913

Видавництво “З. Ґ. Л.”
(графічна сигнатура у картуші “Ґ. Ґ. І.”). 1913

 
Розповісти друзям через соціальні мережі
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар