Головна » Давні поштівки »
Опубліковано 26.08.2013

Пансіонат “Затишшя” на вулиці Івана Франка

 
pansionat_zattuchia_sdfgvvvggyyjhjhi

Рекламна поштівка невідомого видавництва. 1930-і рр.

Сучасна вулиця І. Франка – це південна львівська вулична лінія з найскладнішою топонімічною історією. Цю вулицю п’ять разів перейменовували: вул. Панська, вул. Зибликевича, площа Б. Пруса, вул. св. Софії, вул. В. Понінського.

Відрізок вул. І. Франка між Академічною та схилами гори Вроновських носив у 1886-1941 рр. ім’я президента Кракова Миколая Зибликевича, а до 1883 це була вул. Стрийська, що пролягала над багнистою поймою Сороки.

На перехресті вулиць І. Франка, Зарицьких (у 1907-1945 рр. вул. Обертинська) і Стрийської, де головним формоутворюючим елементом урбаністичного простору є великий наріжний будинок на вул. І. Франка, 84 (колись Зибликевича, 52).

Цей будинок побудований у 1905–1907 роках за проектом Августа Богохвальського для кам’яничника Баруха (Якуба) Зільберштайна. Наріжні бані цієї будівлі зроблені у стилі еклектики ХІХ століття. Попри те, цей дім характерна пам’ятка «орнаментальної» сецесії з овальними фронтонами, ліпниною на стінах та мережею металевих решіток. Окрасою будівлі є вишукані віконні прорізи та ґрати на аттиках. У міжвоєнний період тут знаходився пансіонат «Затишшя».

 
Розповісти друзям через соціальні мережі
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар