Головна » Давні поштівки »
Опубліковано 15.01.2014

Будинок профспілок на Проспекті Шевченка

 
Видавець Станіслав Ґабріель (Львів, вул. Легіонів, 3). 1936. № 21

Видавець Станіслав Ґабріель (Львів, вул. Легіонів, 3). 1936. № 21

На початку Проспекту Шевченка привертає увагу найбільший, 8-поверховий, будинок № 7, відомий у Львові як другий «будинок Шпрехера». Споруда зведена у 1929 р. у простих формах функціоналізму архітектором Фердинандом Касслером на замовлення Йони Шпрехера. Як і будинок на площі Міцкевича, 8, цей дім вважався львівським «хмарочосом».

Видавництво Салону польських художників у Кракові. 1939. Серія 3-39, № 51

Видавництво Салону польських художників у Кракові.
1939. Серія 3-39, № 51

В основі будівлі закладено залізобетонний каркас, облицьований плитами штучного граніту та мармуру. У внутрішньому подвір’ї стіни вкриті білою керамічною плиткою, інтер’єри прикрашені алебастровими плитами.

Від часу зведення будинку його орендували різноманітні організації. У 1933-1936 рр. тут знаходилось консульство Угорщини. У радянський період на першому поверсі будівлі містився ресторан «Елегант»,  оформлений за проектом Петра Тарнавецького. Нині тут – Об’єднання профспілок Львівщини. Фото панорами проспекту на поштівці видавництва Станіслава Габріеля зроблено власне з верхніх поверхів цього будинку.

У попередньому будинку на цьому місці, що також мав сьомий номер, знаходилась відома кав’ярня Фрідріха Вільгельма Шнайдера. Розширена 1897 р. і наново оздоблена незвичними на той час для Львова сецесійними розписами АнтонаТуха, вона стала популярною серед мистецької богеми. У її залах відбувалися виставки малярства і скульптури. До 1990 р. вона вважалась найпрестижнішою у Львові. 1907 р. кав’ярню закрито, а 1912 р. – дім розібрано.

 
Розповісти друзям через соціальні мережі
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар