Головна » Давні поштівки »
Опубліковано 29.08.2013

Австро-Угорський банк

 
Видавництво “Штука”, Краків. Бл. 1916. № 8 (варіант – 1915, № 6). Фото, вірогідно, Юзефа Косьчеши Яворського, бл. 1913

Видавництво “Штука”, Краків. Бл. 1916. № 8 (варіант – 1915, № 6).
Фото, вірогідно, Юзефа Косьчеши Яворського, бл. 1913

Будинок № 8 на вулиці Листопадового Чину поважним виглядом та скульптурними алегоріями відразу атестує себе як банківська споруда. Для філії Австро-Угорського банку його збудували у 1912-1913 рр. у стилі модернізованого класицизму архітектори Михайло Лужецький та Едмунд Жихович.

На симетрично скомпонованих фасадах цього наріжного будинку велика рустика нижніх поверхів переривається широким фризом з гарних неокласичних горельєфів і змінюється вище ампірними пілястрами. Оздобленням фасадів займався скульптор Юліан Белтовський.

Чотириповерхова будівля L-подібна у плані з внутрішнім подвірям. Її фасади розділені тягою, що проходить над вікнами другого поверху, на два горизонтальні яруси. Кут споруди заокруглений, декорований фронтонами та невеличкими балконами, що знаходяться на третьому та на четвертому поверхах. Прямокутної форми вікна завершуються лучковими прорізами.

Інтер’єр будинку також відповідає своєму застосуванню: типове для банків кабінетно-коридорне внутрішнє планування. Основною структурою інтер’єру є центральний операційний зал, до якого ведуть широкі парадні сходи. Вітражі, що знаходяться на сходовій клітці, збереглись ще з періоду забудови.

 
Розповісти друзям через соціальні мережі
 
 
Немає коментарів
 
 
Залишити коментар